Кина 43-инчен хоризонтален допир инфрацрвена машина за испитување Андроид интерактивен екран на допир Киоск фабрика и производители | Чуџи

Андроид интерактивен киоск со екран на допир од 43 инчи со хоризонтална инфрацрвена машина за испитување

Краток опис:

ВОВЕД Машината за пребарување на допир е една од најзгодната, едноставна, природна и практична опрема за интеракција човек-компјутер, која постепено се користи во сите аспекти од нашиот секојдневен живот. Како што се деловна сала, поштенска деловна сала, сала за собирање даноци, градска улица (информации за градот), деловна зграда, аеродром, станица, банка, музеј, библиотека, изложба, болница, хотел и многу други прилики. Комбинира компјутерска технологија, мултимедијална технологија, аудио технологија, мрежна технологија...


 • Земја на потекло: Гуангжу, Гуангдонг, Кина
 • Името на брендот: KER
 • Боја: по барање на купувачот
 • Гаранција: 1 година
 • Пакет: Картон + Пена + дрвена рамка
 • големина на екран: 21,5'', 43'', 49'', 55''
 • боја: бела, црна, сива
 • детали за производот

  Тагови производ

  ВОВЕД

  Машината за пребарување на допир е една од најзгодната, едноставна, природна и практична опрема за интеракција човек-компјутер, која постепено се користи во сите аспекти од нашиот секојдневен живот. Како што се деловна сала, поштенска деловна сала, сала за собирање даноци, градска улица ( барање информации), деловна зграда, аеродром, станица, банка, музеј, библиотека, изложба, болница, хотел и многу други прилики.
  Комбинира компјутерска технологија, мултимедијална технологија, аудио технологија, мрежна технологија, индустриска пластика, технологија за производство на машини, рационализиран интегриран дизајн, убава форма. Широко се користи поради неговите високи перформанси, прилагодениот дизајн и силната еколошка приспособливост.

   АПЛИКАЦИИ

  1. Деловни организации:  супермаркет, големи трговски центри, ексклузивна агенција, синџири продавници, големи продажби, хотели со ѕвездички, ресторани, туристички агенции, аптеки.

  2. Финансиски организации:  Банки, хартии од вредност по договор, фондови, осигурителни компании, заложници;

  3. Непрофитни организации:  Телекомуникации, пошти, болница, училишта

  4. Јавни места:  метро, ​​аеродроми, станици, бензински пумпи, патарини, книжарници, паркови, изложбени сали, стадиони, музеи, конгресни центри, агенции за билети, маркет за човечки ресурси, центри за лотарија;

  5. Имот на недвижен имот:  станови, вили, канцеларии, комерцијални објекти, манекенски соби, посредници за имот

  6. Забава:  кина, фитнес сали, селски клубови, клубови, соби за масажа, барови, кафулиња, Интернет барови, продавници за убавина, терени за голф.

   СПЕЦИФИКАЦИЈА

  Име на производот Хоризонтална допир една машина 18C
  резолуцијата 1920X1080
  Марка на панели За SAMSUNG, LG, AU (Екран)
  Видови на TFT-LCD S-PVA
  Име на брендот Хушида
  Пигмент 16,7 милиони бои 24-битни
  Време на одговор <8 ms
  Спецификација на допир Рамка со инфрацрвен допир
  Број на индукција на објектот (IR) 10 допир
  Број на линија за сензори за инфрацрвени зраци (Ш × Д) 32767 × 32767

  卧式机-红外白底图红外卧式-白底卧式机-红外侧面2

  1 (1) 1 (2)

  СЕКОЈ ДЕТАЛ Е ДЕЛО НА ИСКРЕНОСТ
  фабричка директна продажба
  10 години врнежи
  одговорно одржување
  10 точки контрола на допир
  безжична интерактивна
  интелигентна висока дефиниција
  ултра висока осветленост
  брзо дисипација на топлина

  1 (3) 1 (4)

  01 ЕКРАН со ВИСОКА ДЕФИНИЦИЈА

  1080P HD ЕКРАН
  Густината на пикселите е над фантазијата, богата со бои, добар квалитет и реална во прикажувањето на прецизните детали, со што ќе го доживеете чувството да се биде на сцената.

  Осветленост на екранот - 350 ЦД

  Длабочина на боја - 16,8 М

  Сооднос на контраст- 3000:1

  Широк агол на гледање - 178°

  02 ЛЕСНО ЗА ПОДЕЛУВАЊЕ ЕКРАН
  Еден клуч за поделен екран; Повеќекратно прикажување
  Неколку едноставни чекори за далечински управувач, лесно се дели екранот, видеото и фотографијата може да се прикажуваат во повеќе прозорци истовремено.

  03 УЛТРА ШИРОК АГОЛ НА ПОГЛЕД

  ШИРОКА ПЕРСПЕКТИВА НА ЕРГОНОМИСКИОТ ДИЗАЈН ОД 178 СТЕПЕНИ
  Сликата е вистинита и не е искривена. Може да добие подобро бизуално искуство. Широката перспектива од 178° може да ужива во истиот ефект од различни перспективи.
  Ултра големо видно поле, процентот на ултра висок екран.

  04 БОГАТИ ИНТЕРФЕЈСИ
  БОГАТИТЕ ИНТЕРФЕЈСИ ГИ ЗАДОЛЖУВААТ ВАШИТЕ ПОТРЕБИ ЗА РАЗЛИЧНА УПОТРЕБА
  -USB интерфејс
  -SD-картичка
  -Интернет
  (Другите интерфејси како HDMI, VGA, аудио излезот може да се приспособат, ве молиме контактирајте го сервисниот центар доколку ви треба)

  1 (5) 1 (6) 1 (7)


     1 (4)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас