Кина Smart Touch маса фабрика и производители | Chujie

Паметна табла на допир

Краток опис:

Smart Touch табелата овозможува да се доживее високо-технолошки дома живот од иднината. Таа носи заедно практичност, интеракција и забава. Ова е мултимедијален центар и информации платформа, која ги комбинира графика и текст, и интерактивни видео и аудио. Само да го допрете нежно, и веднаш се чувствуваат различно од минатото. содржината на екранот во хоризонтална и вертикална. Не е важно каде ќе ја допре, ќе може да се реализира искуство во човечка интеракција компјутер. Разтегаемост е одличен ...


  • Земја на потекло: Гуангжу, Гуангдонг, Кина
  • Името на брендот: KER
  • Боја: по барање на купувачот
  • Гаранција: 1 година
  • Пакет: Картон + Пена + дрвена рамка
  • големина на екран: 43''
  • боја: црна, бела
  • детали за производот

    Тагови производ

    Smart Touch табелата овозможува да се доживее високо-технолошки дома живот од иднината. Таа носи заедно практичност, интеракција и забава. Ова е мултимедијален центар и информации платформа, која ги комбинира графика и текст, и интерактивни видео и аудио. Само да го допрете нежно, и веднаш се чувствуваат различно од минатото. содржината на екранот во хоризонтална и вертикална. Не е важно каде ќе ја допре, ќе може да се реализира искуство во човечка интеракција компјутер. Разтегаемост е одлична, тоа може да се реализира мултимедијални репродукција, фото приказ, мулти-плеер интерактивни игри и така натаму.

    Допир маса има следниве функции:

    1. екран е паралелно на површината на масата, не лице в лице со лицата со users.Many може да се види од различни агли во исто време.
    2. Не глувчето, но слободно може да се реализира функции како зумирање, одзумирање, ротирање, повлечете, неколку лица може десктоп операција во исто време.
    3. Уникатност, употребата на голем екран на допир маса погубвам традиционалната форма на маса, може да се користат во carteen маси, игри платформи, интелигентни учење, забавни сцени, кина, аеродроми, телевизии, музеј и др
    4. Мулти-точка допир, направи потопување хибриден реалност Информации грип директор Искуство ефект како и во реално време интерактивни манипулација.
    5. Покрај тоа таа ги исполнува сите функции кои обичен чај маса или стол табела ги содржи, тоа може да се стави предмети на неговата површина како ви се допаѓа, пак, има карактеристики на водоотпорни, загадување-доказ, анти-експлозија, висока температура отпорни, тешки и трајни.
    6. Тоа може да се интегрира многу индустрии и забава софтвери, исто така, има забава и комерцијална комуникација функции, да се користи нашироко како КТВ песни, систем угостителските цел, згради недвижности покажуваат, Телеком / Мобилни / Банки самопослужување работи, автомобили пред-продажба на шоу , свадба Фото шоу, сценско области вовед, музеј / Scien технологија музеј воведување итн
    7. Тоа може да се поврзе на интернет, веб прелистување, да добијат информации, пребарување периферни информации, удобен сервис за луѓето итн
    8. Широка функции (други практични апликации можат да бидат истражени повторно accoding на вашите потреби) за да се задоволат потребите на апликацијата за различни индустрии.

    1 (1) 1 (2)

    ПАМЕТНА ТАБЕЛА НА ДОПИР

    10-point touch
    и водоотпорна прашина
    anti-interfernce
    smart HD
    3C verification

    HD DISPLAY
    1920*1080 резолуција, HD дисплеј, богати бои, извонреден квалитет на сликата,
    реална и јасна за да се прикаже секој детал

    1 (3) 1 (5)

    ДИЗАЈН НА ЧИСТА РАМНА ПОВРШИНА
    Чистиот рамнински дизајн без жлебови, лесен за чистење, едноставен и убав, чист и удобен, артиклите на работната површина или непотребните капки нема да влијаат на оперативната чувствителност.

    СТЕРЕО ЗВУЧЕН ЕФЕКТ
    Двојни коаксијални звучници со динамични висококвалитетни звучни ефекти во споредба со квалитетот HIFI.

    1 (6) 1 (7)

    МАСА ЗА ЧАЈ ЗА ДОМАШНА УПОТРЕБА
    Ставете предмети на неа, интерактивни со децата за учење, цртање, играње шах, побогат и похармоничен домашен живот.

    КОМЕРЦИЈАЛНА МАСА ЗА ЧАЈ, ЗАМЕНЕТЕ ЈА ТРАДИЦИОНАЛНАТА МАСА
    Направете го бизнисот поживописен и ефикасен, едноставен и дарежлив дизајн, течна интеракција помеѓу човекот и машината, живописниот екран ја прават деловната заедница помалку напор, но подобар ефект.

    1 (8)

    ТРОЈНА ЗАШТИТА
    Отпорен на гребење, отпорен на високи и ниски температури, анти-внимателен
    Висока прецизност, против пречки, не заслепувачки Кален
    заштитен слој; Заштита на очите и анти-отсјај; Капацитивен панел на допир

    1 (9) 1 (11)

    конфигурација параметри

    Рафинирано изберете хардверска конфигурација, да се обезбеди клиенти добро искуство и да уживаат во удобноста преку scien-технолошки производи

    LCD панел резолуција 1920 * 1080 сооднос екран 16:09 часот
    сооднос на контрастот 1000: 1 агол на гледање ≥178 °
    осветленост 350cd / m² одговарајќи време 3 ms
    Сосема нов A + одделение 4K LCD панелот, приказ на цел екран, нема црна граница во областа на екранот, не постои област слепи
    Капацитивни екран на допир резолуција на допир 4096 * 4096 допир поени Trure 10-точка допир
    одговарајќи време <5ms пренесување > 90% ± 5%
    цврстина површина 7 ч допир животен век повеќе од 300.000.000 пати
    Viberation фреквенција 12 MHZ видови на контрола PCBA одбор за контрола
    Користете ≤5mm анти-експлозија сите калено стакло панел за површината на допир пишување, анти-нула и анти-шок и анти-отсјај
    PC опција 1 Android RK3288 4 + 16
    PC опција 2 Android RK3288 4 + 16
    PC опција 3 I5 4G RAM 128G SSD
    PC опција 4 I7 8 GB RAM меморија 256G SSD

    1 (12)

    1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас